Závodní družstvo dospělých

« zpět na seznam

21. 1. 2021

Vážené hráčky, vážení hráči,

vzhledem k zájmu dospělých členů klubu vyzkoušet si zápasy bychom rádi na našich kurtech obnovili závodní tenisové družstvo dospělých a navázali tak na úspěšné období osmdesátých let minulého století, kdy se na Pragovce hrála v kategorii dospělých nejvyšší pražská soutěž.

Soutěž se hraje ve formátu 4 + 2, tedy 4 hráči a 2 hráčky. Hrají se 4 mužské dvouhry, 2 ženské dvouhry, 2 mužské čtyřhry a 1 ženská čtyřhra. Termíny zápasů jsou na jaře v měsících květen až červen. Hraje se v sobotu a zápasy se střídavě konají na domácích kurtech a na kurtech soupeřů, kterými jsou různé pražské kluby. Zápasy začínají v 9:00 a končí kolem 14:00.

Přihlášky do soutěže družstev se na Pražský tenisový svaz (PTS) posílají v průběhu měsíce února. V průběhu měsíce března pak jednotlivá družstva zapisují své soupisky do Informačního systému (IS) Českého tenisového svazu (ČTS). Soupisky jsou tvořeny hráči a hráčkami, kteří musí být u ČTS zaregistrováni.
Registraci si zajistí každý hráč sám v online IS ČTS. Přehledný návod na registraci je uveden na stránkách ČTS. Roční poplatek za registraci je 400,- Kč.

Družstvo bude složeno z Vás, dospělých hráčů klubu. Pokud bude na soupisce družstva uveden vyšší počet než 4 hráči a 2 hráčky, bude to jenom dobře. Budeme se tak moci všichni prostřídat třeba v případě, že se to někomu v konkrétní sobotu nebude hodit. V soupisce bude místo i pro pragovácké 2-3 dorostence a 1 dorostenku.

Obracíme se tedy na Vás, na všechny, kdo máte zájem, s nabídkou účasti v soutěžním družstvu dospělých. Pevně věříme, že pro Vás bude lákavá, a že se rozhodnete do toho jít.

Předem Vám děkujeme za okamžité reakce, zda máte zájem hrát za družstvo dospělých Praga v sezóně 2021/05-06. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Petr Jašek                                     Bronislav Ryšavý
tenis@tenis-praga.cz                  tenis@tenis-praga.cz