Srpnové tenisové soustředění

« zpět na seznam

2. 9. 2021

Ve dnech 23.-27. srpna se děti různých věkových kategorií z naší tenisové školy zúčastnily tenisového soustředění na kurtech TJ Sokola Vysočany TSM. Týdenní program byl zaměřen na tenisovou a kondiční přípravu, ale děti se zúčastnily také celé řady zábavných soutěží, ať už jednotlivě či v týmech. Celé soustředění zakončil páteční turnaj, kde měli všichni možnost vyzkoušet si atmosféru soutěžních zápasů.

Soustředění na konci letních prázdnin se zúčastnilo více než dvacet dětí ve věku od pěti do čtrnácti let. Každý den byl rozdělen do dvou tréninkových bloků – dopoledního a odpoledního, kdy se děti ve skupinách podle věku střídaly u tenisových tréninků pod vedením trenérů Petra, Davida, Terezy a Filipa a kondiční přípravy s trenérem Františkem. Čas mezi jednotlivými tréninky byl zpestřen různými vědomostními nebo koordinačními hrami, za které děti získávaly body do celkového hodnocení.

V úterý narušilo plánovaný průběh soustředění nepříznivé počasí. Děti se tak přesunuly do prostor tělocvičny místní základní školy, kde soutěžily v různých rychlostních, koordinačních a silových disciplínách v tradiční soutěži s názvem „Pragovácký přeborník“.

Středeční odpoledne bylo ve znamení testování zapůjčených tenisových pomůcek. Děti si vyzkoušely odpalování míčků z nahrávacího bagu nebo zapracovaly na správném zasažení míčku s pomůckou top spin. Jako každý den, ani ve středu nechybělo na závěr ocenění všech dětí za snahu a další tenisové pokroky.

Ve čtvrtek byly děti oceněny na základě bodů získaných z jednotlivých soutěží a také za snahu v jednotlivých tréninkových blocích v průběhu týdne. Nejvíce bodů získal pětiletý Štěpánek, druhé místo obsadil o sedm let starší Kuba a třetí místo vybojovala jedna z nejzkušenějších účastnic soustředění Lucka.

Závěrečný den soustředění sehrály děti tenisový turnaj. V zápasech ve skupinách si nejlépe vedli Dorotka, Marek a Kuba. Z nejmladších dětí v soutěži zaměřené na koordinaci a hru přes síť do vymezených ploch si nejlépe vedl Štěpánek.